O nás

Vítejte na webových stránkách sportovního klubu SK M-Aerobik Academy!

Sportovní klub SK M-Aerobik Academy vznikl v roce 2010 za účelem vést a vychovávat děti k aktivnímu sportu. Náš klub se primárně zaměřuje na výkonnostní a vrcholový sport, ale i na rekreační sport pro děti a dospělé. V současné době náš klub navštěvuje nad 70 dětí ve věku 4-18 let. Díky široké věkové základně se účastníme všech věkových kategorií soutěží Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, a to jak ve sportovním aerobiku (jednotlivci, duo, trio), tak v kategorii fitness (aerobik, step).

Podle věku a výkonnosti dětí jsou také plánovány tréninkové jednotky, kdy děti trénují 2x až 4x týdně. Naše kurzy navštěvují děti již od 4 let. U těchto nejmladších dětí rozvíjíme především všeobecnou sportovní přípravu, základy gymnastiky, flexibility, rytmiky a pohybových či míčových her. Z této všeobecné přípravky si poté vybíráme děti do závodních týmů, které se pravidelně účastní závodů po celé České republice a umísťují se na medailových pozicích. Za veškerou sportovní dřinou a hromadou času však stojí i velká porce kamarádství a společných zážitků, které si mladí sportovci přenášejí také do osobního života. Trenéři touto cestou v dětech budují nejen fyzickou kondici a sportovní dovednosti, ale i cílevědomost, důslednost a vůli překonávat překážky. Všechny naše závodníky pojí obdivuhodný týmový duch v kombinaci se silnými individualitami, které se nebojí sebevědomého vystupování a projevu.

Kromě výchovy dětí ke sportu pořádáme také sportovní akce, výlety a soustředění. Nabízíme možnost doprovodného programu v podobě exhibičního vystoupení na plesy, firemní a sportovní večírky, či akce pro děti. Závodní aerobik není jedinou činností našeho klubu. Téměř každý den vedeme také komerční lekce pro veřejnost, kde je výběr z nabídky tanečních i posilovacích lekcí. Tréninky dětí i lekce pro veřejnost probíhají v sálech Kulturního domu v Říčanech a v sokolovně ve Veverských Knínicích.

Za 10 let své existence klub prošel obrovským vývojem, začínali jsme jako klub s nulovými zkušenostmi v oblasti sportovního aerobiku, pomaličku jsme šplhali nahoru a jsme moc hrdí na naše úspěchy v posledních letech. V roce 2019 jsme byli oceněni prestižním titulem SKOKAN ROKU 2019 díky zisku nejvyššího bodového postupu v tabulce TOP TEN klubů FISAF.cz.

Jsme moc vděční za skvělou partu, kteří naši závodníci a jejich rodiče tvoří. Jsme hrdí, že jsou naši svěřenci úspěšní v konkurecni, kterou závodní aerobik v České republice představuje. Nejdůležitější ale je, že sportovní aerobik se jeví stále větší popularitě. Náš sport děti baví a dělají ho s radostí. S každým novým rokem se navyšuje počet spokojených dětí, které učíme milovat sport a zdravý pohyb. A proto nám naše práce dává smysl...

... mnohem více než sport