Závodní aerobik

ZÁVODNÍ TÝM SK M-AEROBIK ACADEMY

Sportovní klub SK M-Aerobik Academy připravuje závodníky ve sportovním aerobiku a fitness týmech na soutěže Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz. Díky široké věkové základně se pravidelně účastníme všech věkových kategorií napříč všemi výkonnostními třídami. Naši závodníci trénují dvakrát až pětkrát týdně podle věku a výkonnosti pod vedením zkušených a kvalifikovaných trenérek. Tréninky všech závodních skupin probíhají každý všední den v kulturním domě v Říčanech u Brna a v sokolovně ve Veverských Knínicích. 

Cena závodního aerobiku: od 2.500 Kč / pololetí

SPORTOVNÍ AEROBIK

Sportovní aerobik je soutěž jednotlivců, duí nebo tříčlenných týmů. Závodní sestava trvá dvě minuty a musí obsahovat prvky obtížnosti ze čtyř oblastí - skoky, kliky, statická síla a flexibilita. Hodnotí se nejen provedení a obtížnost zvolených prvků, ale také originalista aerobních vazeb a přechodů, a mimo jiné také celkový dojem.

Tréninky sportovního aerobiku probíhají třikrát týdně jako doplněk k fitness nebo step aerobiku.

FITNESS AEROBIK

Fitness aerobik je kategorie pěti-sedmičlenných týmů. Závodní sestava trvá necelé dvě minuty a hodnotí se zde zejména synchron všech členů týmu, obtížnost, originalita a plynulost formací. Tato kategorie je velmi populární nejen u závodníků, ale především u diváků.

Tréninky fitness aerobiku v našem klubu probíhají třikrát týdně samostatně nebo s doplněním tréninků sportovního aerobiku.

FITNESS STEP

Fitness step představuje další z oblíbených kategorií. Pěti-sedmičlenné týmy ve své závodní sestavě plně využívají step, pomůcku vysokou 15-20 cm v v závislosti na věkové kategorii závodníků. Hodnotí se využití celé plochy stepu, rychlost výstupů a sestupů na step a ze stepu, ale stejně jako u fitness aerobiku také provedení, variabilita a originalita kroků a paží.

Tréninky fitness step probíhají třikrát týdně samostatně nebo s doplněním tréninků sportovního aerobiku.

CHCEŠ PATŘIT MEZI NÁS?
OZVI SE NÁM, DOMLUVÍME SE NA TERMÍNU TRÉNINKU A PŘIJĎ SI TO VYZKOUŠET!

Děti do 8 let přijímáme do všesportovního kroužku nebo přípravky aerobiku, ze které si poté vybíráme děti do závodních týmů. Starší děti přijímáme na základě zkušebního tréninku. V ideálním případě by starší děti měly mít nějaké zkušenosti s aerobikem, gymnastikou nebo podobným sportem.

 

ROZVRH TRÉNINKŮ ZÁVODNÍKŮ VE ŠKOLNÍM ROCE 2023-2024 PRO VÁS PŘIPRAVUJEME.

 

 

KALENDÁŘ AKCÍ A ZÁVODŮ

 

PROSINEC 2023

9.12. Vánoční akademie SKMAA

 

 

 

... mnohem více než sport